.Erol Mütercimler İnternet Sitesi Site Map

 

Arama

 

E-Posta

:

Parola

:
 

  Yeni Üyelik Kaydı
 

  Parolamı Unuttum
       

 

Gündem

 
 
 
 

2 Ekim 2006 Pazartesi
14:53

Hizbullah dergisinde Diyanet antetli ilan


Hizbullah'ın yayın organı olarak bilinen İnzar Dergisi, yayınladığı Fatih İlim ve Kültür Vakfı’na bağlı üç kız kuran kursunun ilanında T.C Diyanet İşleri Başkanlığı ibaresi kullandı. Diyanet İşleri Başkanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Derginin eylül sayısında yayınlanan tam sayfa ilanla Suadiye, Pendik ve Karagümrük’teki Tuba Kız Kuran Kursları için öğrenci aranıyor. İlanda kayıt için Başörtülü 8 Fotoğraf gerektiği de belirtildi. İlanın en üstünde T.C Diyanet İşleri Başkanlığı ibaresi yer aldı. Yaklaşık 1800 kapasiteli kız kuran kurslarının en büyüğü olan Pendik Şeyhli Köyü Tuba Kız Kuran Kursu binasıyla ilgili olarak Görenleri sevindiren bina tanımı yapıldı.

Diyanet denetimine tabi olan üç ayrı Kız Kuran Kursu’nun sahibi olan Fatih İlim ve Kültür Vakfı’nın ilanında ’amaçlar’ bölümünde Emanet alınan çocukların İslam ahlakına göre yetişmesini temin etmek yer alıyor.

HABERİMİZ YOK

İlanla ilgili soruşturma başlatan Diyanet İşleri Başkanlığı, vakıf başkanı Mehmet Hulusi Özkol’un ifadesine başvurdu. Özkol, müfettişlere Reklamdan haberimiz yok. Soruşturmanız üzerine bilgi sahibi olduk. Yaptığımız araştırmaya göre, kızı bizim kuran kurslarımızda eğitim görmüş bir velimiz reklamı yayınlatmış dedi.

Vakıf Müdürü Temel Çolak da İnzar Dergisi’nin Hizbullah ile olan ilişkisini bilmediğini ileri sürdü ve Kurslarımız Diyanet denetimindedir. Yasalar dışında bir işlem yapılması da mümkün değildir dedi. Ancak Diyanet’in yaptığı araştırmaya göre bu reklamın derginin diğer sayılarında da düzenli olarak yer aldığı tespit edildi. Reklamın, Bir öğrencinin velisi tarafından verildiği iddiasını tatmin edici bulmayan Diyanet soruşturmayı derinleştirme kararı aldı. Derginin sahibi ve yazı işleri müdürü olarak künyede yer alan Mehmet Zeki Ergin’in Hizbullah Davası’ndan yargılanan isimlerden biri olduğu öğrenildi. İslami literatürde İnzar ise Allah’ın peygam-berleri aracılığıyla kullarını uyarması anlamına geliyor.

Okan KONURALP/MİLLİYET
   
Arkadaşıma Gönder  Yazdır

Okunma : 11291 Kişi

  Düşünce / Yorum (1 Mesaj Gönderilmiş)
-  Çağdaş Bilgi TÜRKMEN - 20.09.2007 01:22:06
Bana göre bütün bunlar bilinçli yapılıyor. Toplumun başka sorunu kalmadı mı ki,kuran kursu vb ile ilgili kurslar durmadan mantar gibi açılıyor.Batıda aydınlanma çağı Luther ile başlar.Amaç neydi dinde reform ve çağın gereklerine uygun bir inanç örgütlenmesiydi. Ne yaptı Martin Luther ilk iş olarak İncili Almancaya çevirdiler. Daha sonra Avrupanın başka ülkelerinde de aynı yol izlendi.İnsanlar kutsal kitaplarını kendi dillerinde okuyup neye inandıklarını gördüler.Bizde ise Kuran öğreteceğiz diye olmadık safsata ve gerici bilgiler aşılanıyor. Özellikle bunlar gibi kaçak Kuran kurslarında. Aslında hepsi aynı öyküleri anlatıyorlar. Onun yerine gidin Sümerce öğrenin bütün kutsal metinlerin ilk halleri orada var. Bütün kutsal metinler Önce Sümercede ortaya çıkmıştır.Ardıdan Babille geçmiştir, daha sonra ise Yahudilerin Babil sürgünü sırasında bunlar Yahudi din adamları tarafından ilginç bulunup derlenmiştir.Çünkü Yahudi inancında ve kutsal kitabında ilk önce Çıkış (Tekvin )bölümü yer alır.Tekvinden en az 1000 yıl sonra Yaratılış (Genesis) bölümü eklenmiştir.Bu sıra Tevratta aynen korunmaktadır.BU aradaki kopukluk ve insanların inandığı tanrının yaradılış konusundaki boşluğu Babil sürgünü sıraasında Yahudi din adamları tarafından eklenmiş ve giderilmiştir.Bu arada Kuzey Irakta Ninova antik şehri vardır.Ninova neresi ?Babilin başkenti.Peki alın size bir komplo teorisi.
1-İsrailin Kuzey ırak ilgisi nereden geliyor?
El cevap:Çünkü Babil sürgününden sonra orada büyük bir Yahudi cemaati kaldı.
2-Kuzey Irakta kalan Yahudiler kimlerdir?
El cevap: Bu Yahudilerin en önemli bölümü Barzani ailesidir. Ayrıca soy adı Barzani olmayan yüzbinlerce Yahudi ailesi var.
3-İsrailde bu nebattlardan var mı?
El cevap: Olmaaamı. Sadece Barzani soyadlı onbinlerce KÜRDO-YAHUDİ İsrailde yaşıyor.
4-Bunlar ne zaman oraya gitti ?
El cevap:Bunlar oraya 1960 lardan beri taşınıyorlar.Bir kısmı askeri,siyasi eğitim alıp İarn ırak avaşı,KÖrfez savaşı ve enson Irak işgalinde aktif rol oynadılar.
Son olarak bizler yıllar yılı PKK ya destek veriyor diye boşuna İranlılar ve Araplar ile papaz oluyoruz. En büyük destek İsrail ve Kuzey Iraktaki Kürdo- Judeo oluşum tarafından verildi.Tabi büyük abi Siyonist oyuncağı ABD de unutmamak gerekir.Şimdi okuyanlar kızacak nerden nereye bağladı diye.Ama gerçekler acıdır.Biber de acıdır öyleyse biber gerçektir.Saygılarımla
Düşünce / Yorum Yaz
  Diğer Gündem Başlıkları
 11:38 Sezer ve Büyükanıt’tan irtica uyarısı (Okuma : 40572 Kişi - Yorum : 5 Mesaj)
 11:31 Gazi Mustafa Kemal'in Sesinden 10.Yıl Nutku (Okuma : 5441 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 11:26 Nice 83 Yıllara (Okuma : 2224 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 00:48 6 milyon çılgın Türk Ata'ya koştu (Okuma : 3081 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 23:32 Org. Büyükanıt'ın Harp Akademileri Eğitim ve Öğretim yılı açılış konuşması (Okuma : 4203 Kişi - Yorum : 1 Mesaj)
 11:51 Sezer: İrticayı algılamayan son 20 yıla baksın (Okuma : 3006 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 12:01 Atatürk’ün Harbiye’deki öğrencilik yıllarından 1933’e kadar tuttuğu 32 not defteri açıklanıyor (Okuma : 6311 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 13:34 Time: ABD, İran'a saldırı için hazırlıklara başladı. Operasyon çok yakın (Okuma : 1899 Kişi - Yorum : 1 Mesaj)
 10:09 Kronoloji/Ortadoğu’da neler oluyor? (Okuma : 2459 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 15:34 Marmara depreminde ölenler İzmit, Adapazarı, Gölcük ve Yalova'da düzenlenen törenlerle anıldı. (Okuma : 8754 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 22:55 Atamalar açıklandı! Terfi eden komutanların tam listesi (Okuma : 18038 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 19:43 Org.Hilmi ÖZKÖK: Ortak Akılla Ne Güzel Oldu, İçim Rahat (Okuma : 1787 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 19:33 Türkiye F16 savaş uçağı alacak (Okuma : 3790 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 19:12 İsrail, sınırdaki Lübnan köylerini bombalıyor (Okuma : 1238 Kişi - Yorum : 0 Mesaj)
 17:57 Fikriye Hanım'ın mezarı Çankaya'da (Okuma : 22347 Kişi - Yorum : 1 Mesaj)

  Tüm Gündem Başlıklarını Listele

 
 
 erolmutercimler.com ©2006 - Erol Mütercimler' in resmi internet sitesi değildir. Ar-Ge ve Tasarım : G.D.T.C
Ana Sayfa | Gündem | Bu Hafta | Duyurular | Kitaplar | Yazı ve Makaleler | Fotoğraflar | Özgeçmiş
Anket Sonuçları | Ödüller | İletişim | Gizlilik İlkeleri | Telif Hakları | Sık Sorulan Sorular
Tüm Hakları saklıdır. İzinsiz Alıntı Yapılamaz.
 
Erol Mütercimler

후원 혜택